Placeholder image

Aktualności
CO NOWEGO?

Śledź nas na bieżąco, a razem z nami znajdziesz prawdziwy smak!

Placeholder image

Szlakiem roztoczańskich winnic
czyli enoturystyka po polsku

Szukający wrażeń i nowych miejsc, smakosze lokalnego wina, koneserzy dobrego jedzenia – to dla nich rozwija się gałąź turystyki zwana enoturystyką. W jej ramach można podróżować po najsłynniejszych krajach winiarskich, ale Polska także oferuje takie atrakcje. Jednym z nich jest Szlak Polskich Winnic na Roztoczu. Więcej na podroze.wprost.pl .

Więcej

Placeholder image

Zapytaliśmy sommeliera,
czym wyróżniają się polskie wina i czy warto ich spróbować

13 sierpnia odbędzie się trzecia edycja festiwalu "W poszukiwaniu prawdziwego smaku" w Zamościu, promującego lokalne wina oraz produkty. Z tej okazji postanowiliśmy zapytać Wiesława Wysokińskiego, sommeliera Winiarni Zamojskiej, pod którego skrzydłami wzrastało całe pokolenie ekspertów, o to, dlaczego warto spróbować rodzimych win oraz na co warto zwrócić uwagę podczas degustacji. Więcej na noizz.pl .

Więcej

Placeholder image

Wina na letnie dni.
Oto porady sommeliera

Kieliszek dobrze schłodzonego wina to idealna propozycja na popołudniowy relaks na balkonie, wieczór w ogrodzie, czy spotkanie z przyjaciółmi. Jakie wina wybrać letnią porą?Przeczytaj porady sommeliera na kobieta.dziennik.pl .

Więcej

Placeholder image

Szukajmy prawdziwych polskich smaków

Oficjalnie, Zamość stanie się polską stolicą wina przez jeden sierpniowy weekend. Nieoficjalnie, winne serce Polski bije w rejonie Roztocza przez cały rok. Na temat potencjału polskiego winiarstwa i jego wspierania oraz o poszukiwaniu prawdziwych smaków regionalnych produktów mówi Wioletta Wilkos, prezes Fundacji Winiarnie Zamojskie, więcej na podroze.wprost.pl .

Więcej

Placeholder image

Wina owocowe z Roztocza -
dlaczego warto je spróbować?

Oficjalnie, Zamość stanie się polską stolicą wina przez jeden sierpniowy weekend. Nieoficjalnie, winne serce Polski bije w rejonie Roztocza przez cały rok. Przeczytaj więcej w rozmowie z Wiolettą Wilkos, prezes Fundacji Winiarnie Zamojskie, na natemat.pl .

Więcej

Placeholder image

Jak rozpoznać dobre wino?
Pięć kwestii, o których warto pamiętać podczas zakupów

Osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z degustacją win, może czuć się zagubiona, patrząc na sklepowy regał. Czy dobre wino to tylko to z najwyższej półki, a pozostałe trzeba omijać szerokim łukiem? Na pewno nie! Przeczytaj więcej na ofeminin.pl .

Więcej

Placeholder image

Weekendowy wypad z przyjaciółkami.
Kierunek: Roztocze!

Zastanawiasz się, w którą stronę ruszyć, by spędzić niezapomniany weekend w babskim gronie? Mamy dla Ciebie idealną propozycję. Będzie pięknie, spokojnie i pysznie… To także świetna okazja, by podelektować się doskonałym winem. Czego chcieć więcej? Przeczytaj na ofeminin.pl .

Więcej

Placeholder image

Szlakiem roztoczańskich winnic
czyli enoturystyka po polsku

Choć produkcja wina w Polsce odrodziła się zaledwie kilkanaście lat temu to ich jakość jest już bardzo wysoka. Dlatego zamiast podróżować po najsłynniejszych krajach winiarskich zachęcamy do podróży Szlakiem Polskich Winnic.

Więcej

Placeholder image

Prawdziwe polskie smaki odnajdziesz w Zamościu.
Festiwal win i produktów regionalnych już w sierpniu

Roztocze słynie zarówno z wyśmienitej kuchni, jak i z bogatych tradycji winiarskich sięgających średniowiecza. W połowie sierpnia b.r., w Zamościu odbędzie się po raz kolejny jeden z największych w kraju festiwali polskich win i produktów regionalnych. Wydarzenie uświetni koncert Kasi Kowalskiej.

Więcej

Placeholder image

KONCERT KASI KOWALSKIEJ 2022r.

Jak co roku, zamojskie święto wino, kończy koncert na Rynku Wielkim. Wstęp dla wszystkich gości za darmo! W tym roku zagra dla nas gwiazda polskiej sceny rozrywkowej – Kasia Kowalska. Nie może Ciebie zabraknąć! Start koncertu godzina 20:00.

Więcej

Placeholder image

FESTIWAL 2021r.

Sprawdź jak dobrze bawiliśmy się rok temu! Zobacz galerię i już zaplanuj 13sty sierpnia w Zamościu. Czekamy na Ciebie!

Więcej