Placeholder image

Festiwal
ATRAKCJI

13 sierpnia 2022 r. Rynek Wielki w Zamościu zamienił się w bajeczne miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz ogólnodostępnych atrakcji, w tym roku nasi Goście mogli zakupić specjalną wejściówkę, upoważniającą do odwiedzin w Strefie degustacji, gdzie mogli zasmakować w smakach regionalnych. Poza tym mogli skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji.

Więcej o dodatkowych atrakcjach

Wyjątkowe
ATRAKCJE

Po raz pierwszy, w tym roku, wprowadzamy możliwość zakupu wejściówki. Jej koszt to tylko 10zł/osoba. Każdy z uczestników, którzy zakupili wejściówkę, miał nieograniczony dostęp do strefy degustacji, Chill Outu w sadzie oraz dodatkowych atrakcji przygotowanych wraz z Miastem Zamość:

Strefa
DEGUSTACJI

Największa degustacja win na Roztoczu - prezentacja 11 top producentów z regionu. Goście, którzy zakupili wejściówkę mieli nieograniczony dostęp do strefy przez cały dzień, aby móc nacieszyć się wspaniałymi smakami Roztocza. Na strefie nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin. W ramach zakupionego biletu zaprosiliśmy na strefę Chill out w sadzie do spróbowania bezpłatnie wielu regionalnych potraw serwowanych przez Kucharza Winiarni Zamojskiej – Marcina Sikorę. Dodatkowo zakupiony bilet uprawniał do odbioru zniżek do 10 restauracji w Zamościu, które w dniach 12 – 14 sierpnia, serwowały specjalne menu festiwalowe, skomponowane na bazie win ze strefy degustacji.

Każda z restauracji przygotowała 2 dania inspirowane smakami wybranej winiarni, na które nasi goście, którzy zakupili wejściówkę, otrzymali specjalną cenę. Szczegóły Food wine paring przy opisach wystawców.

Placeholder image
Placeholder image

Chill Out
W SADZIE

W wydzielonej strefie na Rynku Wielkim, naprzeciwko strefy degustacyjnej, przy wielkich wspólnych stołach biesiadnych usiadło w sumie jednorazowo ponad 50 osób – mieszkańców, festiwalowiczów, winiarzy, włodarzy, artystów, społeczników, dziennikarzy, urzędników - i wspólnie relaksowali się na trawie, w cieniu wiśni, jabłoni, gruszy, oglądając live cooking w wykonaniu Kucharza Winiarni Zamojskiej – Marcina Sikory.

Każdy uczestnik Festiwalu miał wstęp wolny na Chill Out w sadzie, gdzie mógł spróbować regionalnych dań Marcina Sikory i posłuchać opowieści zaproszonych Winiarzy, jak w Polsce robi się wina, jak założyć winnice, czy to praca, czy może pasja i hobby?

Dodatkowe
NIESPODZIANKI

Razem z Miastem Zamość, dla uczestników którzy zakupili wejściówki, zorganizowaliśmy dodatkowe atrakcje, dzięki którym jeszcze lepiej mogli poznać miasto:

  • Zwiedzanie miasta
  • Trasa podziemna oficyna ratusza

Placeholder image

Ogólnodostępne
ATRAKCJE

Gran Prix
FESTIWALU

Sommelierzy, m. in Wiesław Wysokiński, podczas degustacji „w ciemno” wyłonili zwycięzców na najlepsze wino czerwone, białe i różowe z regionu Roztocza, a na koniec, z wszystkich win, wybrali GRAN PRIX – NAJLEPSZE WINO REGIONU ROCZNIK 2021

Placeholder image
Placeholder image

Strefa dań
I PRODUKTÓW REGIONALNYCH

Na rynku Solnym zaprezentują się top producenci potraw i produktów roztoczańskich. Zaskoczą Was smaki, od unikatowych, owocowych słodkości, po produkty bardziej wytrawne. Każdy znajdzie swój wymarzony smak!

Koncert
Wieczorny

Gwiazdą wieczoru była Kasia Kowalska z zespołem, która na Rynku Wielkim wykonała największe przeboje w swojej karierze i wiele nowych utworów z nowej płyty. Na koncert Kasi Kowalskiej był zaproszony każdy, kto 13 sierpnia był w Zamościu.

Placeholder image
Placeholder image
Placeholder image

Studio
TELEWIZYJNE

RELACJA CAŁODNIOWA Z PRZEBIEGU IMPREZY – wywiady z winiarzami, producentami, Fundacją Winiarnie Zamojskie, włodarzami miasta, sommelierem.

Sklep
FESTIWALOWY

Podczas trwania festiwalu na rynku była możliwość zakupu, po atrakcyjnych cenach, wszystkich win ze strefy degustacji oraz sygnowanych logiem Winiarni Zamojskiej, unikalnych kieliszków.

Placeholder image
Placeholder image

Strefa
RESTAURACJI

Podczas Festiwalu zaprezentują się okoliczne restauracje ze specjalnie dobranym menu do regionalnych win. W ciągu całego weekendu 12 – 14 sierpnia zaprosiliśmy do 10 top restauracji Zamościa, na specjalne menu degustacyjne z winami regionalnymi. Dla posiadaczy wejściówek promocyjna cena na każde danie!

Każda z restauracji przygotowała 2 dania inspirowane smakami wybranej winiarni, na które nasi goście, którzy zakupili wejściówkę, otrzymali specjalną cenę. Szczegóły Food wine paring przy opisach wystawców.

Laboratorium
SMAKU I ZAPACHU

Edukacyjna gra dla festiwalowiczów na zgadywanie i łączenie zapachu owocu z winem. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Placeholder image